2007-01-15 | Сертифікований бухгалтер-практик: потрібність, доступність, впевненість та успіх
Розпочалася реєстрація для участі в іспитах березневої 2007 р. екзаменаційної сесії за програмою CIPA (Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер).
Цією весною можна буде скласти іспити з предметів рівня САР (Certified Accounting Practitioner: Сертифікований бухгалтер-практик, вимовляється "кеп", перший сертифікаційний рівень програми):
- Фінансовий облік 1
- Управлінський облік 1
- Податки та Право
Тобто, успішно склавши ці три іспити, а також виконавши інші кваліфікаційні вимоги, спеціаліст (бухгалтер, фінансовий менеджер, аудитор, представник суміжної економічної професії) має право на сертифікат CAP.
Що дає сертифікат роботодавцю та спеціалісту?
Cертифікат професійного бухгалтера дає впевненість - як фахівцю, так і роботодавцю. Фахівець стає більш впевненим у своїх знаннях та професійних навичках, а його керівник, роботодавець - у своєму персоналі, а відтак - і в успішності бізнесу. Також роботодавцю легше шукати фінансові, бухгалтерські кадри, а сертифікований фахівець може претендувати на вищу зарплату, а також на просування службовими сходами. Адже його знання підтверджено незалежним та об'єктивним тестуванням.
Що вміє CAP?
СAP (сертифікований бухгалтер-практик) відрізняється від "звичайного" бухгалтера, перш за все, розумінням загальних принципів Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ, IFRS) та вмінням застосувати їх на практиці. Він (вона) знає, як скласти повну фінансову звітність підприємства, а саме:
- баланс
- звіт про фінансові результати
- звіт про рух грошових коштів
- звіт про власний капітал (зміни в капіталі)
- примітки до фінансової звітності
CAP також вміє налагодити впровадження управлінського обліку на підприємстві, здійснити розрахунок і оптимізацію податкових платежів.
Чи потрібно проходити спеціальне навчання?
Навчання, тренінги формально не є обов'язковими для отримання сертифікату. Але, звісно ж, належна підготовка до іспитів значно підвищить шанси їх успішного складання. Недарма багато українських та іноземних компаній обрали саме програму CIPA як корпоративну програму підвищення кваліфації для своїх бухгалтерів.
Тимотеуш Флейшар, голова правління ЗАТ "Догмат-Україна" (власник торгових марок "Єврокредит" та "Євроремонт"), відвідуючи іспити у листопаді 2006 р. (іспит з "Фінансового обліку - 1" складали 15 співробітників "Догмату"), зазначив:
"Рано чи пізно, всі українські підприємства перейдуть на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, і для цього їм потрібно вже мати підготовлених спеціалістів. Переваги отримають підприємства, які роблять інвестиції у свій персонал. У мене на батьківщині, в Польщі, кажуть – "Інвестиції в персонал дуже дорогі, але сам персонал – безцінний". Тому, наша компанія зацікавлена у навчанні своїх співробітників".
На питання, - "Чому ви вибрали саме програму СІРА?", пан Флейшар відповів, що саме цю програму, після моніторингу наявних в Україні подібних програм, обрала фінансовий директор компанії, а сам він чув про СІРА лише позитивні відгуки.
Доступна інфраструктура
Навчатися, так само як і складати іспити можна у всіх регіонах України. Детальну інформацію про можливості навчання, контакти організаторів навчання можна отримати на сайті www.capcipa.ua або зателефонувавши за номером 8(044)223-43-05 .
Реєстрація на березневу екзаменаційну сесію почалась 3 січня 2007 р., і буде відкрита до кінця робочого дня (18:00) 9 лютого 2007 р. Пізня реєстрація на особливих умовах можлива до 23 лютого 2007.
Перелік організаторів навчання: http://capcipa.ua/ua/tr_providers
Інформація про сертифікацію: http://capcipa.ua/ua/sertification