Іспити
Дисципліни екзаменаційної програми CAP/СІРА
- фінансовий облік - 1
- управлінський облік - 1
- податки й право
- фінансовий облік - 2
- управлінський облік - 2
- аудит
- фінансовий менеджмент
- управлінські інформаційні системи
Підготовка до іспитів
Підготовка до іспитів, навчання по дисциплінах є важливим елементом успіху. Залежно від впевненості у своїх знаннях, Ви можете обрати самостійну підготовку (скориставшись матеріалами для самонавчання - де розміщені також тексти минулих іспитів з розв'язками), або звернувшись до незалежних організаторів навчання чи викладачів, які проводять підготовку до складання іспитів екзаменаційної програми САР/CIPA.
Складання іспитів
Іспити екзаменаційної програмиCAP/СІРА є єдиними для всіх країн-учасниць, за виключенням дисципліни податки і право, яка формується окремо для кожної з країн-учасниць і базується на національному законодавстві та оподаткуванні. Іспити САР/СІРА є суворими і надійними. Вони адмініструються Універсальною екзаменаційною мережею UENet. Успішне складання іспитів екзаменаційної програми CAP/СІРА є головною вимогою для отримання сертифікатів САР та СІРА. Лишається додати, що учасники програми, за бажанням, можуть здавати іспити у будь-якій послідовності й не обов'язково весь комплекс іспитів за одну екзаменаційну сесію. Наприклад, в одну сесію кандидат може здати тільки управлінський облік 1, залишивши фінансовий облік 1 на наступні сесії.
Іспити «Податки» та «Право» березневої сесії 2019 р.
Шановні кандидати та викладачі! Іспити "Податки" та "Право" березневої сесії 2019 р. розраховані на застосування законодавчої та нормативної бази, що діяли на 18 вересня 2018 р. та раніше.
У кожному завданні/тесті іспиту застосовується те законодавство і нормативна база, які діяли в період операцій/звітності, що згадуються в завданні/тесті.
При підготовці до березневої 2019 року екзаменаційної сесії рекомендується користуватися програмами та планами змісту іспитів, розміщеними на сайті www.capcipa.ua в розділі "Бібліотека". Іспити березневої 2019 року екзаменаційної сесії розробляються на підставі саме цих документів.
Диференційована система оцінки іспитів
Шановні учасники екзаменаційної програми САР/CІPA,
На щорічному засіданні Міжнародної ради сертифікованих бухгалтерів і аудиторів (МРСБА), що проходила наприкінці січня 2004 року в Москві, був прийнятий ряд важливих рішень у відношенні подальшого просування, прийняття і використання міжнародної практики і стандартів бухгалтерського обліку й аудита на території колишнього Радянського Союзу.
Одним з таких рішень було прийняття диференційованої системи оцінки іспитів. Починаючи із середини 2004 року, прохідний бал по всіх іспитах, буде дорівнювати 75 і буде диференціюватися для забезпечення відповідності рівня складності і вимог для проходження по кожнмому іспиту. У результаті даної реформи, буде встановлений єдиний прохідний бал за курсом Податки і Право, що буде кваліфікувати як на рівень Сертифікованого бухгалтера практика (CAP), так і на Сертифікованого міжнародного професійного бухгалтера (CІPA).
Уведення нового прохідного бала (75) для рівня САР, буде порівнянно з раніше необхідними 50% і не означає, що іспити будуть більш важкими. Перехід системи оцінок із процентної до диференційованого означає, що ступінь складності кожного іспиту і рівень знань, необхідний для здачі іспиту будуть співпадаючими.
Таким чином, усім кандидатам, що здавали іспити до червня 2004р. і, що набрали по іспиту "Податки і право" більш 50, але менш 75 - іспит буде зарахований також для рівня CІPA.
|