homemailtoКарта сайта РУС  УKР  
CAP/CIPA в Українів Україні Registered TradeMark:  International Registration #877380, CIPAEN Inc., USA
 


Авторизація

Корисне

2011-03-28 | Амортизація особистого авто для підприємця


Які умови обліку у витратах підприємця амортизації особистого легкового автомобіля, що використовується у підприємницькій діяльності?

А) до 1 квітня 2011

Б) після 1 квітня 2011

Чи достатньо Наказу про воду в експлуатацію, ведення бухобліку амортизації, наявності документів, що підтверджують використання автомобіля у підприємницькій діяльності (подорожні листи встановленої форми)?

Роз'яснює ДПА у м. Севастополь:

а) Згідно ст.13 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" зі змінами та доповненнями загальним оподатковуваним доходом у суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи вважається сукупний чистий дохід, тобто . різниця між валовим доходом (виручкою у грошовій і натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу.

Документально підтвердженими витратами вважаються оплачені витрати поточного звітного періоду, а також попередніх періодів, якщо вони стосуються доходу, одержаного протягом звітного періоду, та підтверджені відповідними документами.

До складу витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності без створення юридичної особи, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) згідно з Законом України від 28 грудня 1994 року N 334 / 94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств "(далі - Закон № 334 / 94-ВР) з урахуванням відповідних обмежень і особливостей стосовно фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності.

Склад валових витрат наведено у пункті 5.2 статті 5 Закону N 334 / 94-ВР. Згідно з цим пунктом до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, реалізацією продукції (робіт, послуг) і охороною праці, з урахуванням певних обмежень (п. 5.2 ст . 5 цього Закону).

Положення ст.5 цього Закону застосовуються в частині підтвердження первинними документами витрачених сум згідно операціями (які відповідають переліку ст.5 Закону N334 / 94-ВР), за результатами або за участю яких у податковому періоді (у звітному кварталі) безпосередньо отримано дохід.

Також до складу валових витрат включаються суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), установлених Законом України від 25.06.91 р. N1251-XII "Про систему оподаткування", за винятком податків, зборів (обов'язкових платежів), передбачених п. п.5.3.3 п.5.3 ст.5 Закону N334 / 94-ВР, зокрема, податку на додану вартість, включеного до ціни товарів (робіт, послуг), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання.

Фізична особа-платник податку не є платником податку на прибуток, не не зобов'язаний вести бухгалтерський облік, тому тільки формує витрати згідно з переліком ст.5 "Валові витрати" зазначеного Закону.
Ведення бухгалтерського обліку складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, які підлягають амортизації, для фізичних осіб-платників податку законодавством не передбачено. Тобто нараховувати амортизацію фізичні особи не мають законодавчих підстав.

б) Згідно п.177.2 ст.177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такого фізичної особи - підприємця.

Відповідно до п.177.4 ст.177 ПКУ до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, належать документально підтверджені витрати, які включаються до витрат виробництва (обігу) згідно з розділом ІІІ Кодексу.
При цьому, розділ ІІІ ПКУ набирає чинності з 1 квітня 2011 року.
Склад витрат і порядок їх визнання зазначений у статті 138 Розділу ІІІ ПКУ, згідно з якою до складу витрат включаються, зокрема, витрати на утримання основних засобів та амортизація (абз. "в" п. п. 138.10.2 п.138.10 ст.138 ПКУ).

Вартість, яка амортизується, по кожному об'єкту основних засобів, інших необоротних і нематеріальних активів визначається як первісна (переоцінена) з урахуванням капіталізованих витрат на модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкції тощо, а також суми накопиченої амортизації за даними бухгалтерського обліку на дату набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу.

Однак, п.2 ст.3 Закону України від 16.07.99 № 996-ХІУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі - Закон № 996) передбачено, що бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством.

Відповідно до ст.2 Закону № 996 дію Закону поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм та форм власності, а також на суб'єктів підприємницької діяльності, яким відповідно до законодавства надано дозвіл на ведення спрощеного обліку доходів і витрат, які ведуть бухгалтерський облік і подають фінансову звітність у порядку, встановленому законодавством про спрощену систему обліку і звітності.

Ведення бухгалтерського обліку складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, які підлягають амортизації, для фізичних осіб - підприємців на загальній системі оподаткування законодавством не передбачено.

Таким чином, до складу валових витрат фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування не включається сума амортизації основних засобів.


За матеріалами: UBR

Отримано результати іспитів червневої сесії 2024 року

Податки
09.09.2024
Управлінський облік - 1
09.09.2024
Фінансовий облік - 1
09.09.2024
Право
09.09.2024
Фінансовий облік - 2
19.11.2024

З ними можна ознайомитися на ваших персональних сторінках

Новини від организаторів навчання

Приглашаем с нами успешно сдать экзамены и получить сертификат CAP!!! Литература САР и авторские материалы! Бонусное занятие, пробный экзамен! Высокий процент сдачи! Новогодние скидки!

Читати детальніше»

15 лет опыта преподавания CAP/CIPA уникальная бизнес-литература преподаватели-практики удобный график портал дистанционного обучения гибкие условия оплаты = формула сдачи экзаменов от Элькон!

Читати детальніше»

Проводится набор на тренинги по программе САР, информация на сайте: www.golvaudit.com.ua и по телефонам: 096-430-20-68 и 050-190-29-65.

Читати детальніше»

Всі новини від організаторів навчання»

Вакансії

CHI Biosilk Ukraine
"Бухгалтер первинного обліку-касир"
CHI Biosilk Ukraine
"Бухгалтер з обліку товарів"

Резюме

Тимчук Ирина Васильевна
Бухгалтер, заступник головного бухгалтера, головний бухгалтер

главный бухгалтер
Хмара Ирина Александровна
Главный бухгалтер
Лукъянчук Елена Васильевна
Головний бухгалтер
Сташевская Лариса Юрьевна
Головний бухгалтер, заступник головного бухгалтера
Шутенко Оксана Васильевна
Главный бухгалтер, бухгалтерское сопровождение и обслуживание (Харьков)
Булюк Татьяна Николаевна
Главний бухгалтер

Наші клієнти

Співробітники цих та багатьох інших компаній обрали програму CAP/CIPA для підвищення свого професійного рівня
© 2009-2024 UEnet
© 2009-2024 CIPAEN in Ukraine
03127 м. Київ, вул. Героїв оборони, 10-А, поверх 3, кв.3